znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2

Od momentu wejścia na rynek pierwszych modeli PianoCraftów seria ta nieustająco cieszy się wielką popularnością. Systemy mikro komponentów zaproponowane przez lidera branży audio firmę Yamaha zachwyciły nie tylko piękną linią i wyrafinowanym wykończeniem Piano ale również albo przede wszystkim fantastycznym i niepowtarzalnym brzmieniem odtwarzanej muzyki. Do licznej rodziny systemów PianoCraft ostatnio dołączyły trzy nowe modele MCR-640 z CD, MCR-840 z DVD oraz pierwszy na świecie MCR-940 z Blu-ray. Ta najnowsza seria oznaczona została jako Anniversary Audiophile Edition czyli Jubileuszowa, Audiofilska Edycja. Co kryją nowe modele i jak Yamaha po raz kolejny udowadnia, że małe jest piękne i równie mocne jak duże...

Pianocraft to system mikro komponentów składający się z odbiornika, odtwarzacza i dwóch głośników. Jego niewielki rozmiar jest miły dla oka a dzięki wykorzystaniu autorskich technologii Yamahy oraz czerpiąc z jej bogatych tradycji i doświadczeń w tworzeniu nie tylko sprzętu audio ale również znakomitych instrumentów muzycznych system ten, dostarcza dźwięk równy, a nawet lepszy niż wiele dużo większych i droższych zestawów.

Już na pierwszy rzut oka trudno nie zauważyć zmian w wyglądzie obudowy, która swą stylistyką wyraźnie nawiązuje do lat złotej ery urządzeń hi-fi. To widoczny sygnał, że nowa linia PianoCraftów ma do zaoferowania niespotykane dotąd możliwości brzmieniowe. Tor audio zrealizowany tu został z niezwykłą starannością, zaś niektóre z zastosowanych elementów pochodzą z tak prestiżowych konstrukcji jak chociażby komponenty serii S2000. Efekt jest doprawdy zadziwiający, bo nowe PianoCrafty brzmią po prostu znakomicie.

Najnowsze PianoCrafty z serii Anniversary Audiophile Edition to także zaawansowane technologicznie rozwiązania i znakomite komponenty. Wszystkie trzy systemy MCR-640, MCR-840 oraz MCR-940 składają się z doskonałego wzmacniacza o mocy 2 x 65W, dwóch głośników o eleganckim wykończeniu piano oraz w zależności od modelu wyposażone są w odtwarzacz CD, DVD lub Blu-ray. Miłośników przenośnych urządzeń audio ucieszy umiejscowiona na panelu górnym stacja dokująca do iPoda oraz możliwość podłączenia odtwarzaczy przenośnych za pomocą złącza USB. Do dyspozycji otrzymujemy również możliwość ustawienia 30 stacji FM. Dla sekcji odtwarzacza oraz wzmacniacza możliwe jest włączenie trybu Pure Direct. Funkcja ta zmusza sygnał audio do omijania zbędnych obwodów pozwalając na skrócenie drogi sygnału od wejścia do wyjścia i jednocześnie poprawiając jakość brzmienia odtwarzanych utworów.

Każdy z trzech nowych modeli oferuje wysoką moc dynamiczną połączoną z pracą przy niskiej impedancji. Wzmacniacz używany w każdym z PianoCraftów posiada konfigurację dyskretnego wzmocnienia oraz zaawansowaną, gwarantującą wysoką precyzję, kontrolę głośności. Jak zwykle w przypadku urządzeń stereo, Yamaha niezmiernie dokładnie zaplanowała i dobrała układy, komponenty wewnętrzne a nawet kompaktową ładowarkę dysków. Elementy takie jak specjalny aluminiowy grzebieniowy radiator odprowadzający ciepło, dyferencjalny przetwornik C/A, jednopunktowa masa obniżająca stosunek sygnału do szumu, specjalnie zaprojektowane krótkie ścieżki sygnału oraz wysokiej jakości części m.in. kondensatory o wysokiej pojemności czy nisko-impedancyjny transformator zapewniają doskonałe brzmienie odtwarzanej muzyki. Prace Yamahy skoncentrowane na dostosowaniu elementów do niewielkiej obudowy PianoCraftu sprawiły, że uzyskiwany dźwięk w niczym nie ustępuje temu generowanemu przez duże systemy muzyczne.

Wszystkie trzy nowe modele charakteryzuje również kompleksowe i bogate wyposażenie. Tak więc znajdziemy w nich wyjście na subwoofer, port USB ładujący podłączone odtwarzacze nawet w trybie standby oraz pozłacane wyjścia analogowe audio. Na tym jednak nie koniec. Nieistotne bowiem jest z jakiego źródła pochodzi muzyka, jak doskonały jest wzmacniacz oraz głośniki jeśli wibracja obudowy głośników wpływa ujemnie na jakość dźwięku. Yamaha rozwiązała ten problem dzięki technologii VCCS (Vibration Control Cabinet Structure), która wykorzystuje strategicznie rozmieszczone odpowiednia ukształtowane drewniane elementy. Kolumny głośnikowe nowej serii Pianocraft bazując na uhonorowanym tegoroczną nagrodą EISA systemie MCS-1330, to dokładnie te same autorskie technologie, znakomicie podnoszące jakość muzycznej reprodukcji. Głośniki wyposażone zostały również w wykonane ze specjalnego materiału nóżki zapewniające ochronę przez zewnętrznymi wibracjami, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Jak widać każdy element, każdy detal tego systemu został przemyślany, rozplanowany i z japońską precyzją wdrożony w życie. Ta perfekcja konstrukcji łączy się w przypadku PainoCraftów z elegancją wykonania. Aluminiowy panel przedni odtwarzaczy oraz wzmacniacza w połączeniu z luksusowym wykończeniem głośników w kolorze białym lub czarnym sprawia, że podobnie jak w przypadku poprzednich modeli ten niewielki system prezentuje się wyjątkowo zgrabnie. Delikatny i niewielki czeka tylko na moment włączenia. Jeśli pozwolimy mu odtworzyć ulubione utwory nowy PianoCraft pokaże swoją moc. Oczaruje nas niskimi tonami, zaskoczy perfekcją w detalach a do tego jeśli postanowimy wykorzystać go jako element kina domowego – dostarczy nam niezwykle realistycznych efektów.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Dane techniczne

Jednostka główna
Moc wyjściowa na kanał 65 W + 65 W Kup mcr-640 na www.yamaha-audio.pl
Całkowite Zniekształcenia Harmoniczne0.04% (20 Hz - 20 kHz, 30 W / 6 ohm)
Moc dynamiczna na kanał 75 / 100 W (4 / 2 Ohm)
Wymiary (Sz x Gł x Dł) 215 x 110 x 348 mm
Waga5,7 kg
Odtwarzacz CD / DVD / Bluray
Zniekształcenia Harmoniczne + Szum0.003% (CD)
Stosunek Sygnału do Szumu110 dB (CD)
Zakres dynamiki100 dB (CD)
Wymiary (Sz x Gł x Dł)215 x 108 x 318 mm
Waga3.2 kg
Głośniki
Woofer13 cm stożek
Tweeter2,5 cm kopułka
Moc wejściowa (maksymalna/nominalna)110 W / 60 W
Pasmo Przenoszenia55 Hz–28 kHz (-10 dB)
Wymiary (Sz x Gł x Dł)176 x 318 x 305 mm
Waga 4,3 kg

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru jamacha jamaha iamaha iamacha pianocraft pianokraft, piano craft, piano-craft, mcr-640 mcr640, mcr 640, e640, e-640, e 640

[ System mini stereo Yamaha Piano MCR-640 ]