znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5

Yamaha YSP-5100 to nowy, cyfrowy projektor dźwięku Yamahy pasujący idealnie do telewizorów o przekątnych większych niż 50” dostarczający doskonały dźwięk przestrzenny HD. Wyposażony w dekodery dźwięku HD w tym DTS-HD i Dolby Digital TrueHD, różnorodne tryby odsłuchu oraz 11 trybów DSP w tym trzy dla filmów, trzy dla muzyki oraz pięć dla rozrywki zapewnia sensacyjny wielokanałowy tryb przestrzenny z płyt DVD i Blu-ray oraz innych cyfrowych źródeł. Za różnorodne tryby odsłuchu odpowiedzialny jest system kierunkowych wiązek dźwięku odbijających się od ścian i otaczających słuchającego z kilku stron. Główny tryb to system 5 BeamPlus2 dla 7 kanałowych źródeł. Rodzaje trybów odsłuchu są jednak znacznie bardziej różnorodne. Otrzymujemy bowiem do dyspozycji tryb: 3 Beam + Stereo + 2, 5 Beam, 3 Beam + Stereo, 3 Beam lub Stereo, które zależne są od rodzaju źródła i akustyki pomieszczenia.

Cyfrowe projektory dźwięku to idealna propozycja dla osób, które poszukują zarówno znakomitego dźwięku jak i eleganckiego i nie zajmującego zbyt wiele miejsca systemu nagłośnienia. YSP-5100 posiada wbudowany DSP (Digital System Procesor), głośniki oraz cyfrowy wzmacniacz a całość została zamknięta w wyjątkowo płaskiej obudowie. YSP-5100 to 40 głośników kierunkowych, dwa woofery (głośniki średnioniskotonowe), cyfrowy wzmacniacz oraz dwa tweetery czyli głośniki wysokotonowe.

Wielką zaletą systemów YSP jest łatwość podłączenia – po prostu wystarczy połączyć cyfrowy projektor dźwięku z telewizorem i już możemy cieszyć się doskonałym brzmieniem przestrzennym. Nie ma potrzeby dodawania innych głośników i zbędnych kabli. YSP może zostać zwieszony na ścianie (możemy w tym celu wykorzystać specjalne mocowanie SPM-K30) lub po prostu ustawić na szafce TV lub wiszącej półce. YSP-5100 jest jeszcze bardziej płaski w stosunku do poprzednich modeli cyfrowych projektorów dźwięku Yamahy a elegancki design i ciekawa forma sprawia, że system ten idealnie komponuje się z otoczeniem.

Cyfrowe projektory dźwięku to również znakomite zaawansowane funkcje. YSP-5100 posiada złącze HDMI kompatybilne z 1080p (4 wyjścia/ 1 wejście). Możliwy jest również repeating sygnału 1080p/24 FPS z wejścia HDMI do wyjścia zapewniając tym samym znakomitą jakość obrazu z płyt Blu-ray oraz programów telewizji HD. HDMI zapewnia również trzy znakomite technologie – Deep Colour, x.v. Colour i Auto Lip-Sync. Automatyczny system kalibracji IntelliBeam to funkcja która zapewnia reprodukcję wielokanałowego dźwięku z precyzyjnym obrazem miejsca. IntelliBeam monitoruje i analizuje dźwięk, automatycznie ustawiając optymalne kąty odbicia, poziomy głośności oraz pasmo przenoszenia dla każdej ze ścieżek. Dodatkowe możliwości daje również funkcją „Direct Start”. Czyni ona wstępne podłączenie i konfigurację urządzenia ekstremalnie łatwą, a jednocześnie akustycznie perfekcyjną. Dla zapewnienia jednakowego poziomu głośności przy zmianie kanału lub w trakcie przerw reklamowych YSP-5100 wyposażony został w system UniVolume. Funkcjonalność HDMI CEC pozwala natomiast połączyć cyfrowy projektor dźwięku z telewizorem w celu wspólnej ich obsługi (np. włączania i wyłączania za pomocą jednego przycisku). Gdybyśmy natomiast chcieli wykorzystać YSP jako system do odsłuchania ulubionego koncertu lub utworów mp3 te dwa cyfrowe projektory dźwięku również zaprezentują nam kilka bardzo ciekawych i przydatnych funkcji.

Warto tutaj wspomnieć o wykorzystywanym również w innych systemach Yamahy systemie Compressed Music Enhancer, który znakomicie poprawia jakość brzmienia skompresowanych formatów audio tj. mp3. Podłączenie iPoda czy iPhone i odtwarzanie muzyki zapisanej na tych urządzeniach jest również bardzo proste. A wszystko to za sprawą bezprzewodowej i autorskiej technologii Yamahy – AirWired. Wystarczy wykorzystać do tego celu opcjonalny transmiter YIT-W10, który całkowicie bezprzewodowo i bezstratnie (a nie jak w przypadku technlogi Bluetooth z utratą jakości) przesyła sygnał z iPoda do YSP. Jednocześnie pozwala na prostą jego obsługę traktując iPoda jako prostego pilota zdalnego sterowania.

Kolejnym bezprzewodowym urządzeniem wykorzystującym technologię AirWired jest SWK-W10 – specjalny zestaw do subwoofera. Podobnie jak YIT-W10 pozwala na bezprzewodowe połączenie subwoofera do cyfrowego projektora dźwięku. Dzięki temu możemy postawić nasz subwoofer w dowolnym miejscu nie przejmując się kompletnie kablami połączeniowymi, które w tym przypadku są już niepotrzebne.

Dane techniczne

Moc wyjściowa 120 W mocy: 40 x 2 W + 2 x 20 W (woofer + tweeter)
System przetworników 40 x 4cm + 2 x 2.5 cm zbalansowany tweeter
Przetwornik niskotonowy 2 x 11 cm
Języki menu ekranowegoEn / Fr / Ge / Sp / It / Du / Ru
Wymiary (Sz x Wys x Gł) 1200 x 212 x 90 mm
Waga11 kg
Pobór prądu 55 W
Pobór prądu w trybie Stand-by0,5 W Kup YSP-5100 na www.yamaha-audio.pl
Wejścia / wyjściaHDMI (4 in / 1 out)
Funkcje audioUniVolume, Compressed Music Enhancer, Obsługa bezprzewodowego subwoofera, IntelliBeam
Opcjonalny uchwyt do mocowania SPM-K30
Tryb odsłuchu 5 BeamPlus2, Stereo + 3 BeamPlus2, Stereo + 3 Beam, 5 Beam, 3 Beam, Stereo
Cinema DSP Film (3), Rozrywka (5), Muzyka (3)
Tuner FM Kup YSP-5100 na www.yamaha-audio.pl

Dodatkowe informacje:

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru yamaha, jamaha, jamacha, iamaha, iamacha, iamaszka, jamaszka, system surround, YSP 5100, YSP-5100, YSP5100,

[ System dźwięku przestrzennego Yamaha YSP-5100 ]