znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
 
 
 

CENNIK KOMPONENTY STEREO

Powiększ zdjęcie nr 2
[ Yamaha CD-S2100 tytanowy ]
Powiększ zdjęcie nr 3
Zapytaj o dostepnosc produktu

Yamaha A-S2100 to High-endowy odtwarzacz obsługujący płyty CD i SACD. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany przetwornik C/A oraz cyfrowe gniazdo USB. Model CD-S2100 wyróżnia się symetryczną konstrukcją lewa-prawa, wykorzystaniem niezależnej konfiguracji obwodu cyfrowego/analogowego oraz niezależnego zasilania z całkowicie odseparowanymi układami cyfrowym i analogowym.

Za perfekcyjne przetwarzanie sygnałów cyfrowych na analogowe odpowiada niezwykle zaawansowany, 32-bitowy konwerter ESS. Najwyższa jakość dźwięku jest również pochodną zastosowania bardzo precyzyjnego napędu CD, gwarantującego dokładność odczytu sygnału. Ekskluzywność urządzenia podkreślają drewniane panele boczne oraz półlustrzany wyświetlacz. Odtwarzacz Yamaha CD-S2100 wspiera również odtwarzanie formatu DSD za pomocą złącza USB. Muzykę można odtwarzać po zainstalowaniu na komputerze PC/Mac programu foobar i skonfigurowaniu sterownika: ASIO 2.3 Yamaha Steinberg.

Symetryczna konstrukcja lewa-prawa, niezależna konfiguracja układu cyfrowego/analogowego

CD-S2100 ma całkowicie symetryczną konstrukcję: mechanizm ładowania i odczytu nośnika znajduje się w centralnej części, natomiast cyfrowy układ i jego zasilanie umieszczono w lewej części odtwarzacza, a układ analogowy i jego zasilanie w prawej. Całkowite odizolowanie sekcji cyfrowej i analogowej eliminuje szkodliwy wpływ interferencji i szumu pomiędzy kanałami i jednocześnie pozwala zachować idealne wyważenia całego urządzenia. Przez całą głębokość urządzenia przebiega aluminiowa rama o grubości 5 mm, która nadaje konstrukcji sztywność i zwiększa stabilność odtwarzania płyty.

Układ cyfrowy/analogowy ze zintegrowanym zasilaniem i połączeniami śrubowymi eliminuje stratę podczas transmisji sygnału

Wewnętrzna konstrukcja CD-S2100 nie oddziela obwodów zasilających, zawierających transformator mocy. Kondensatory blokowe zamocowane są bezpośrednio na odpowiednich płytkach obwodów cyfrowych/analogowych. W efekcie wykorzystano konfigurację oryginalnego układu, który integruje zasilanie obwodów. Wyeliminowanie okablowania z obwodów zasilania do każdej płytki i bezpośredni montaż pozwoliły ograniczyć utratę połączenia, a także uzyskać niską impedancję. Ponadto, okablowanie prowadzące z transformatora mocy wykorzystuje takie samo połączenie śrubowe, jak w A-S2100. Bezpośrednie połączenie bez lutowania zapewnia dokładny, bezstratny punkt styku i niską impedancję. Dzięki temu sygnał przesyłany jest do wzmacniacza bez jakiejkolwiek utraty odczytanych informacji.

Jednostopniowy układ konwersji I/V

Aby całkowicie wyeliminować stratę sygnału audio, w przypadku układu analogowego CD-S2100 wykorzystuje innowacyjną konfigurację obwodu. Standardowo sygnał z przetwornika C/A przekazywany jest w postaci analogowej i przesyłany poprzez wielostopniowy układ konwersji I/V. W CD-S2100 sygnał przesyłany jest za pomocą jednostopniowej konfiguracji opartej na dyskretnym obwodzie konwersji I/V. Ta jednostopniowa konfiguracja z dużą szybkością narastania napięcia wyjściowego mocno obniża stratę sygnału w porównaniu z konfiguracją wielostopniową, a także redukuje negatywne sprzężenie zwrotne, eliminując tłumienie dźwięku i zapewniając naturalne, przestrzenne brzmienie. Korzystając ze zbalansowanego połączenia ze zbalansowanym wzmacniaczem pływającym A-S2100 użytkownik może cieszyć się niezwykle czystym dźwiękiem bez jakichkolwiek strat sygnału podczas transmisji.

Niezależne zasilanie z niezależnymi sekcjami cyfrową i analogową

CD-S2100 wykorzystuje podwójne zasilanie z oddzielnymi, niezależnymi transformatorami dla obwodu cyfrowego i analogowego. Odizolowanie układów cyfrowego i analogowego, rozpoczynające się przy transformatorze, eliminuje ograniczenie jakości dźwięku spowodowane zakłóceniami i szumem pomiędzy układami cyfrowym i analogowym – problem pojawiający się w przypadku współdzielenia zasilania. To rozwiązanie zapewnia niezwykle czystą, pozbawioną szumu reprodukcję dźwięku. Ponadto, toroidalny transformator zasilający sekcję analogową zapewnia stabilne zasilanie i ogranicza wypływ strumienia magnetycznego.

Precyzyjny napęd CD jest odporny na wibracje i zapewnia dokładny odczyt sygnału

Odtwarzacz CD-S2100 wyposażony jest w taki sam mechanizm, co flagowy model CD-S3000. Układ gwarantuje bardzo precyzyjny odczyt ogromnej ilości danych zapisanych na dysku. Mechanizm ładujący jest mocno połączony z ramą za pomocą ciężkich, specjalnie opracowanych żelaznych wzmocnień z przodu i z tyłu mechanizmu, ograniczając w ten sposób przekazywanie do układu elektronicznego wibracji powstających podczas obrotu płyty. Podczas montażu każdego egzemplarza CD-S2100 przeprowadzana jest staranna kalibracja, która gwarantuje idealne wypoziomowanie napędu, a tym samym doskonałą precyzję odczytu sygnału.

Sztywna aluminiowa tacka na płytę CD

Tacka na płytę CD wykonana jest z bardzo sztywnego aluminium, ograniczającego wtórne wibracje powodowane przez rezonans płyty i pracę wysokoobrotowego silnika. To zapewnia precyzyjny odczyt płyty i cichszą pracę napędu. Ponadto projektanci dopracowali sam proces otwierania/zamykania szuflady, gwarantując mechanizmowi gładsze i delikatniejsze działanie.

Zaawansowany 32-bitowy przetwornik C/A

CD-S2100 wyposażony jest w przetwornik C/A ES9016 opracowany przez ESS Technology. O wyborze tego układu zadecydowała nie tylko precyzyjna 32-bitowa obróbka dźwięku, lecz także zdolność do obsługi dużych ilości danych. 8-kanałowy wewnętrzny przetwornik C/A stosuje podwójne działanie różnicowe za pomocą 4-kanałowych przetworników C/A odpowiednio po lewej i prawej stronie. Zapewnia to niesamowitą wydajność i wysoką jakość sygnału wyjściowego z doskonałym stosunkiem sygnału do szumu.

Wbudowane funkcje przetwornika C/A USB i protokół USB ASIO 2.3 Yamaha Steinberg

Aby zapewnić optymalną jakość odtwarzania plików dostarczanych ze źródeł wysokiej rozdzielczości, CD-S2100 wykorzystuje doskonałą konwersję C/A i zbalansowane wyjście sygnału, a ponadto wyposażony jest we wbudowany port USB z funkcją przetwornika C/A, co umożliwia bezpośrednie wejście cyfrowego dźwięku, np. z komputera. Układ wyposażony jest w wewnętrzny zegar taktujący i gwarantuje transmisję sygnału charakteryzującą się niskim jitterem. CD-S2100 obsługuje protokół ASIO 2.3, a także cyfrowe pliki rozdzielczości do 192 kHz/24 bitów i natywny format DSD.

Izolatory umożliwiają zastosowanie kolców lub podkładek

Izolatory są kluczowymi elementami, które blokują zewnętrzne drgania. Użytkownik może wybrać punktowe ustawienie, wykorzystując dołączone kolce, lub płaskie ustawienie za pomocą dołączonych podkładek.

Pilot zdalnego sterowania łączący eleganckie wzornictwo i doskonałą teksturę

Dołączony pilot zdalnego sterowania wyróżnia się wzornictwem dopasowanym do aluminiowego panelu frontowego odtwarzacza. Pilot przekonuje prostym i łatwym do odczytania układem przycisków i atrakcyjną, metaliczną teksturą. Oprócz podstawowych funkcji, takich jak wybór ścieżki i rozpoczęcie odtwarzania, pilot umożliwia również regulowanie głośności i wybór źródła dźwięku we wzmacniaczu zintegrowanym A-S2100.

Dane Techniczne:

 • Odtwarzane formaty płyt: CD, CD-R/RW (MP3; WMA), SACD

 • Odtwarzane formaty plików: DSD, MP3, WMA

 • Przetworniki C/A: 32-bitowy ES9016

 • Pasmo przenoszenia: [CD] 2 Hz-20 kHz, [Super Audio CD] 2 Hz-50 kHz (-3 dB)

 • Zniekształcenia THD: [CD] 0.002% (1 kHz), [Super Audio CD] 0.002% (1 kHz)

 • Stosunek sygnał/szum: 116 dB

 • Zakres dynamiki: [CD] 100 dB, [Super Audio CD] 110 dB


Wejścia / wyjścia:

 • Wyjścia cyfrowe: Coaxial, Optyczne

 • Wyjścia analogowe: RCA, XLR

 • Wejścia cyfrowe: Coaxial, Optyczne, USB


Zasilanie:

 • Pobór mocy (max): 30 W

 • Pobór mocy (standby): 0.3 W


Ogólne:

 • Wymiary (S x W x G) mm: 435 x 137 x 438

 • Waga kg: 15.6


Dodatkowe informacje:

Warunki gwarancji Yamaha (pdf) Pobierz plik pdf

UWAGA: w polu opisowym zamówienia umieść wybrany kolor odtwarzacza

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru yamaha, jamaha, iamaha, yamacha, iamacha, jamacha

CD 2100, C-D 2100, C D 2100
CD2100, C-D2100, C D2100
CD-2100, C-D-2100, C D-2100

odtwarzacz cd

[ Odtwarzacz CD Yamaha CD-S2100 czarny ]