znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE


Warning: imagecreatefromjpeg(http://yamaha-audio.pl/images/RXA3010_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/mediacentrum/ftp/media-centrum/php/pricelist.php5 on line 386

Warning: imagesx() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mediacentrum/ftp/media-centrum/php/pricelist.php5 on line 397

Warning: imagesy() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mediacentrum/ftp/media-centrum/php/pricelist.php5 on line 398

Warning: Division by zero in /home/mediacentrum/ftp/media-centrum/php/pricelist.php5 on line 412

Warning: imagedestroy() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/mediacentrum/ftp/media-centrum/php/pricelist.php5 on line 446
Powiększ zdjęcie nr 2

AVENTAGE RX-A3010 to nowy lider linii amplitunerów przeznaczony dla najbardziej wymagających miłośników audio. Charakteryzuje się 9.2 kanałami audio z możliwością rozszerzenia ich do 11.2, 8 wejściami HDMI i 2 wyjściami z technologią 3D i Audio Return Channel, technologią A.R.T. Wedge z R.S.C, funkcjami sieciowymi, radiem HD, kontrolą poprzez przeglądarkę internetową i aplikacją do sterowania amplitunerem.

Wszystkie amplitunery należące do serii AVENTAGE dzielą między sobą ten sam intuicyjny, nowoczesny i stylowy wygląd z wyróżniającym się eleganckim, aluminiowym przednim panelem oraz z jedwabistymi w dotyku pokrętłami poziomu głośności i wyboru funkcji.

W nowym modelu zaimplementowano bardzo wygodną funkcję SCENE PLUS. Funkcja ta sprowadza obsługę zaprogramowanych ustawień DSP amplitunera i wyboru pożądanego źródła dźwięku do jednego, prostego wciśnięcia przycisku Power-on na pilocie. SCENE PLUS umożliwia wybór spośród 12 różnych ustawień a w tym aż czterech przeznaczonych dla drugiej strefy w systemie wielostrefowym. Funkcja ta może zostać uaktywniona przy wykorzystaniu przycisków na przednim panelu, na pilocie, poprzez interfejs użytkownika, a nawet poprzez iPhona.

Urządzenie posiada porty HDMI zgodne ze standardem 3D i A.R.C. - Audio Return Channel. Funkcja A.R.C. umożliwia wysyłanie i odbieranie sygnału z danymi poprzez jeden i ten sam kabel HDMI, dzięki czemu można usłyszeć dźwięk z telewizora bez potrzeby wykorzystywania do tego osobnego kabla optycznego. Ponadto RX-A810 jest w stanie przekonwertować sygnał wideo do rozdzielczości 1080p.

CINEMA DSP HD3 dosłownie wynosi pojęcie dźwięku przestrzennego na nowe wyżyny. Wykorzystując aż cztery silniki CINEMA DSP do generowania zaawansowanego przetwarzania 3D i dwa przednie kanały presence w 9 kanałowej konfiguracji tworzy wyjątkowo bogatą i realistyczną scenę dźwiękową, dzięki której filmowy dźwięk jest jeszcze bardziej ekscytujący. Możesz także rozszerzyć swój system do 11.2 kanałów dla jeszcze większej głębi dźwięku.

Technologia Silent Cinema pozwoli korzystać z dobrodziejstw technologii Cinema DSP w kreowaniu bogatej i szerokiej sceny dźwiękowej po podłączeniu słuchawek, tak aby można było oglądać filmy lub słuchać muzyki w rewelacyjnej jakości nie przeszkadzając jednocześnie innym osobom w swoim otoczeniu.

Nowe rozwiązanie YPAO-R.S.C. mierzy charakterystykę akustyczną pomieszczenia i charakterystyki głośników, a następnie dokonuje regulacji parametrów audio amplitunera tak, by osiągnąć optymalną jakość dźwięku aż dla ośmiu pozycji odsłuchu. Wykorzystuje ona funkcję kontroli wczesnych odbić dźwięku do korekty ustawień by osiągnąć studyjną jakość audio. Oprócz tego korzysta z technologii DSP Effect Normalization do regulowania parametrów CINEMA DSP według pomiarów odbitego dźwięku.

Aby dźwięk był niczym niezakłócony, model ten korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań. System A.R.T. (Anti-Resonance Technology) Wedge to wyjątkowa w swojej konstrukcji piąta stopka zainstalowana na środku urządzenia. Niweluje ona drgania wywoływane przez sekcję zasilania amplitunera a także inne, które mogą pochodzić od fal dźwiękowych emitowanych przez głośniki.

Całe wnętrze RX-A3010 zostało bardzo precyzyjnie rozplanowane. Doskonałym przykładem jest symetryczna budowa sekcji zasilania w której prawe i lewe kanały są od siebie fizycznie i elektrycznie odizolowane. Wpływa to na znakomitą poprawę sygnału audio i redukcję wszelkich zniekształceń do minimum. Przedni panel z aluminium dostarcza doskonałych wrażeń estetycznych i służy jednocześnie jako osłona przed zewnętrznymi czynnikami dla wrażliwych obwodów wewnętrznych urządzenia. Zapewnia tym samym idealne warunki do wykorzystania pełni możliwości amplitunera w wielu różnych pomieszczeniach.

Funkcje sieciowe tego modelu są bardzo rozbudowane, dzięki czemu z łatwością można stremować muzykę ze swoich zasobów z komputera PC lub Internetu. Można także sterować amplitunerem wykorzystując do tego połączenie z PC i przeglądarkę internetową, słuchać internetowego radia, przeglądać pliki ze zdjęciami itp. Dodatkowo sprzęt ten jest kompatybilny z urządzeniami marki Apple. Fakt ten pozwala między innymi na obsługę wielu zaawansowanych funkcji amplitunera wykorzystując do tego celu iPhona, iPoda lub iPada a także odtwarzać za ich pomocą muzykę lub oglądać filmy. Port USB znajdujący się na przednim panelu można wykorzystać do podłączenia zewnętrznych pamięci oraz iPoda lub iPhona bezpośrednio do amplitunera.

Na dodatek Yamaha RX-A3010 jest bardzo przyjazna środowisku, ponieważ zużywa bardzo niewiele energii w uśpieniu – 0,3W i 2W w trybie spoczynku HDMI. Oszczędzajmy środowisko naturalne razem z Yamahą.

Cechy produktu

- Liczba kanałów: 9
- Moc: 9 x 230 W
- Wersja HDMI : V.1.4 z 3D oraz Audio Return Channel
- Obsługa radia internetowego
- YPAO
- SCENE
- Menu ekranowe GUI
- Liczba programów DSP 23
- Kompatybilność z urządzeniami Bluetooth
- Kompatybilność z urządzeniami iPod
- Compressed Music Enhancer
- Bi-amping
- Pozłacane gniazda głośnikowe
- Obsługa wielu stref: Tak
- HDMI (wejścia/wyjścia) 8 / 2
- Analogowe audio (wejścia/wyjścia) 5 / 1
- Cyfrowe koaksjalne (wejścia/wyjścia) 3
- Cyfrowe optyczne (wejścia/wyjścia) 4
- Wejście 8-kanałowego zewnętrznego dekodera
- Wejście phono
- Dolby Digital TrueHD
- DTS-HD High Resolution Audio
- Dolby Digital Plus
- DTS-HD Master Audio
- Silent Cinema
- Virtual CINEMA DSP
- Pure Direct
- CINEMA 3D DSP
- Kompozytowe wideo (wejścia/wyjścia) 5 / 2
- Komponent wideo (wejścia/wyjścia) 4 / 1
- Pobór mocy w watach 0,3
- Pobór mocy w stanie spoczynku w watach 2,0
- Wymiary w mm (Sz x W x G): 435 x 192 x 467 mm
- Waga w kg 19,9

- Instrukcja obsługi w języku polskim
- Gwarancja 3 lata

<< Porównanie amplitunerów serii AVENTAGE >>

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Zdjęcie Yamaha RXA3010 jamaha iamacha RXA-3010 3010

[ Yamaha RX-A3010 ]