znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
 
 
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2

Koncepcja całkowitej czystości dla najwyższej jakości dźwięku
Koncepcja całkowitej czystości, którą Yamaha kultywuje już od wielu lat, obejmuje technologię wzmacniacza dużej mocy, wysokiej czystości przedwzmacniacz, technologię antywibracyjną i niezależne czyste zasilanie. Wszystkie modele mają w pełni dyskretny wzmacniacz mocy, który pomaga minimalizować zniekształcenia. Ponadto wykorzystują one niezależne czyste zasilanie, co chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego. Antywibracyjne radiatory zostały zaprojektowane tak, by powstrzymywać drgania od tranzystorów i ciśnienia dźwięku. Niezależne zasilanie dla przetworników C/A zostało opracowane tak, by dodatkowo eliminować szum. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, te amplitunery AV zostały stworzone z naciskiem na uzyskanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.

Liczne kodeki audio oraz obsługa wielu formatów
Prezentowany amplituner AV kompatybilny jest z wieloma formatami audio, m.in. takimi jak: Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie umożliwia także odtwarzanie plików FLAC/WAV w rozdzielczości 192 kHz. Dzięki temu możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku z płyt Blu-ray oraz innych źródeł wysokiej rozdzielczości.

4K pass-through i skalowanie w górę dla obrazów super wysokiej rozdzielczości następnej generacji
Wejścia/wyjścia HDMI w tym amplitunerze AV obsługują 4K pass-through. Urządzenie zapewnia upscaling 4K, co pozwala przeskalować obrazy niższej rozdzielczości do rozdzielczości super high-def. To gwarantuje kompatybilność z najnowszymi formatami wideo super wysokiej rozdzielczości.

HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio
3D oznacza, że amplituner może obsłużyć sygnał 3D. Funkcja ARC (kanał zwrotny audio) pozwala przesyłać i odbierać dane przy wykorzystaniu jednego kabla HDMI, dzięki czemu możliwe jest przesłanie dźwięku z telewizora za pomocą jednego przewodu HDMI, bez konieczności stosowania dodatkowego kabla optycznego.

Wysokiej jakości przetwarzanie wideo z adaptacyjnym przeplotem krawędzi
W przypadku zwykłego przeplotu piksele występujące w obszarze ruchu obiektu na scenie interpolowane są w górnych i dolnych zakresach. W efekcie pojawiają się schodki w liniach biegnących po przekątnych. Adaptacyjny przeplot krawędzi rozpoznaje kierunek każdej z linii i dokonuje optymalnej interpolacji pikseli.

Funkcje sieciowe
Opisywany amplituner AV wyposażony jest w różne funkcje sieciowe, które gwarantują dostęp do większej liczby źródeł, a także ułatwiają obsługę. Amplituner możesz np. podłączyć do komputera PC, aby korzystać z radia internetowego, a także obsługiwać system poprzez przeglądarkę internetową. Aplikacja AV Controller (do pobrania z iTunes App Store lub Google Play) pozwala sterować różnymi funkcjami urządzenia przy wykorzystaniu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów/tabletów z Androidem.

Aplikacja AV Controller zapewnia łatwą i wygodną obsługę
Ten amplituner AV pozwala korzystać z aplikacji Yamahy AV Controller. Można ją pobrać z iTunes App Store lub z Google Play i za jej pomocą włączać i wyłączać amplituner, regulować poziom głośności, wybierać wejście oraz tryby DSP, a także sterować innymi funkcjami – wszystko z poziomu iPhona lub urządzeń z Androidem. Ponadto możesz wybrać jeden z 23 dostępnych języków i spersonalizować interfejs, ukrywając niepotrzebne ikony bądź zmieniając nazwy poszczególnych funkcji. Dostępna jest także wersja na tablety.

AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki do amplitunera AV
Prezentowane urządzenie obsługujeAirPlay, co oznacza, że możesz bezprzewodowo strumieniować muzykę z iPoda touch, iPhona lub iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. To ułatwia czerpanie radości z muzyki zgromadzonej w twoim przenośnym urządzeniu lub komputerze i słuchanie jej przy wykorzystaniu systemu kina domowego. Możesz obejrzeć metadane, m.in. tytuł utworu, nazwę wykonawcy, a także zobaczyć okładkę albumu, korzystając z wyświetlacza ekranowego (OSD) amplitunera AV.

Obsługa MHL (mobilne połączenie wysokiej rozdzielczości) dla wysokiej jakości dźwięku i obrazu
MHL zapewnia łatwe, bezpośrednie połączenie z kompatybilnymi telefonami komórkowymi oraz prezentowanym amplitunerem AV. Dzięki niemu można odtwarzać materiał wideo w rozdzielczości aż do 1080p oraz dźwięk wielokanałowy. Ponadto amplituner doładowuje podłączony telefon. Z poziomu pilota zdalnego sterowania można rozpoczynać i zatrzymywać odtwarzanie oraz sterować innymi podstawowymi funkcjami.

Cyfrowe połączenie USB na przednim panelu dla iPoda, iPhona i iPada
Port USB na przednim panelu umożliwia praktyczne połączenie dla iPoda/iPhona/iPada, a także pozwala ładować podłączone urządzenie. Dzięki temu, że cyfrowy sygnał z iUrządzeń przesyłany jest bezpośrednio do ampiltunera AV, nie pojawiają się zakłócenia i nie dochodzi do strat sygnału, a ty możesz cieszyć się dźwiękiem w najwyższej możliwej jakości. Ponadto do sterowania funkcjami odtwarzania iUrządzeń możesz wykorzystać pilot zdalnego sterowania dołączany do amplitunera AV.

Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) z wielopunktowym pomiarem
YPAO-R.S.C. (kontrola dźwięku odbitego) analizuje akustykę pokoju i charakterystykę poszczególnych głośników, a następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie. Wykorzystana technologia kontroli dźwięku odbitego wykrywa fale dźwiękowe odbijające się od mebli oraz ścian i odpowiednio je koryguje. Ponadto w odniesieniu do odbitych dźwięków system reguluje ustawienia CINEMA DSP oraz DSP Effect Normalization.

Zaawansowany wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika GUI prezentowany na wyświetlaczu
Najnowszy graficzny interfejs użytkownika (Graphical User Interface – GUI) Yamahy ma wysokiej rozdzielczości wyświetlacza z przejrzystym i łatwym w użyciu menu, a także pasek stanu pokazujący źródło wejściowe, poziom głośności, tryb DSP i format audio. GUI dostępne jest z siedmioma wersjami językowymi: angielską, chińską, francuską, hiszpańską, japońską, niemiecką oraz rosyjską i może być wyświetlane nad obrazami zwykłymi oraz 3D.

Inteligentne przypisywanie wzmacniacza
Funkcja Inteligentnego przypisywania wzmacniacza automatycznie przypisuje kanały wzmacniacza do poszczególnych kolumn głośnikowych, w zależności od tego, które funkcje zostały wybrane. Na przykład w systemie 7.1-kanałowym, gdy Zone 2 jest wyłączona, wszystkie kanały 7.1 zostaną wykorzystane w głównej strefie. Jeśli Zone 2 jest włączona, sygnał przeznaczony do dwóch tylnych głośników surround zostanie przesłany bezpośrednio do dwóch kolumn w Zone 2, a główna strefa będzie działała w układzie 5.1. Układ działa podobnie po włączeniu CINEMA DSP 3D. Wtedy zasilane są dwa głośniki Front Presence, dwa tylne głośniki surround już nie. Przy wyłączonym trybie CINEMA DSP 3D sytuacja jest odwrotna. Dzięki tej technologii nie ma potrzeby przełączania kabli z tyłu amplitunera – w ten sposób Yamaha po raz kolejny uczyniła życie prostszym.

SCENE – uruchom cały system po naciśnięciu jednego przycisku
Naciskając przycisk SCENE włączasz amplituner AV i wybierasz źródło wejściowe oraz tryb DSP. Możesz przeprogramować przyciski dla różnych źródeł. W tym celu wybierz źródło i tryb DSP, a następnie przez dłużej niż 3 sekundy przytrzymaj wciśnięty przycisk SCENE.

Wejście HDMI na przednim panelu
W dodatku do dużej liczby wejść HDMI na tylnym panelu, jedno gniazdo znajduje się także na przednim panelu. To gwarantuje wygodny sposób do szybkiego podłączenia np. kamery cyfrowej dla najwyższej jakości obrazów.

HDMI CEC dla łatwej obsługi
Kolejną korzyścią z HDMI jest funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie jest podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a do regulowania poziomu głośności będziesz mógł wykorzystywać jeden pilot. CEC zapewnia także zaawansowaną funkcjonalność w połączeniu z innymi komponentami. Przykładowo dzięki pilotowi amplitunera AV będziesz kontrolował funkcje odtwarzacza, m.in. przewijanie i zatrzymywanie.

Wybór wejścia za pomocą trybu HDMI Standby Through
Kiedy amplituner AV jest w trybie HDMI Standby Through, źródło wejściowe (odtwarzacz Blu-ray, konsola do gier, itd.), które będzie widoczne na monitorze, można zmienić przy wykorzystaniu pilota zdalnego sterowania. Nie ma potrzeby włączania amplitunera AV w celu przełączenia źródła.

Podłączenie dla adaptera Wi-Fi YWA-10
Prezentowany amplituner AV udostępnia wyjście prądu stałego dla adaptera Wi-Fi YWA-10 (wyposażenie opcjonalne). Dzięki adapterowi za pomocą routera można bezprzewodowo strumieniować muzykę np. z komputera PC lub NAS.

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11
Amplituner AV udostępnia wyjście prądu stałego dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11 (wyposażenie opcjonalne). Adapter pozwala bezprzewodowo strumieniować muzykę z urządzeń wyposażonych w technologię Bluetooth, np. smartfonu, tabletu, komputera PC, i to bez konieczności uzyskania dostępu do sieci Wi-Fi.

HD Audio z CINEMA DSP 3D i głośnikami Virtual Presence
CINEMA DSP 3D zapewnia szerokie, wysokie i gęste pole dźwięku. Dekodowanie formatu HD Audio pozwala korzystać ze źródeł HD Audio. Głośniki Virtual Presence zapewniają trójwymiarowy dźwięk bez konieczności wykorzystywania głośników presence.

Subwoofer Trim poprawia obraz dźwiękowy
Kontrola Subwoofer Trim poprawia niskie tony poprzez ograniczenie pokrywania się z głośnikami przednimi. To zapewnia czystą, bardziej zogniskowaną scenę dźwiękową przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezbłędnej odpowiedzi częstotliwości. Kiedy w tradycyjnym systemie dochodzi do nałożenia się częstotliwości z subwoofera, całe brzmienie jest niejako wypychane w kierunku subwoofera. Funkcja Subwoofer Trim pozwala uniknąć takiej sytuacji poprzez wyraźne odseparowanie niskich tonów subwoofera, a tym samym ustabilizowanie przedniej sceny przy jednoczesnym dostarczaniu właściwie zbalansowanego basu.

Nowy układ Virtual CINEMA DSP dla 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego
Nowy układ Virtual CINEMA DSP zapewnia 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny przy użyciu jedynie przednich głośników (2.1-kanałowych) i bez konieczności stosowania tylnych. Wykorzystując nową technologię 24 kHz HRTF (Head-Related Transfer Function), tworzy tylne pole dźwięku, które wyróżnia się przestrzennością, naturalnością i mocą.

Dialogue Lift i Dialogue Level Adjustment dla naturalnych dialogów i wokali
Funkcja Dialogue Lift podnosi dźwięk dialogów z poziomu głośnika centralnego do centrum ekranu. Nowo opracowane wirtualne podniesienie dialogów działa bez konieczności podłączenia głośników Presence. Dialogue Level Adjustment umożliwia kontrolowanie poziomu głośności ścieżki dźwiękowej z wokalami, dzięki czemu filmowe dialogi i muzyczne wokale odtwarzane są na idealnym poziomie, pozwalającym na przejrzysty, komfortowy odsłuch.

Compressed Music Enhancer
Kiedy muzyka jest kodowana do skompresowanego cyfrowego formatu, takiego jak np. MP3, pogorszeniu ulega pasmo przenoszenia. Compressed Music Enhancer Yamahy posługuje się wyrafinowaną obróbkę cyfrowego sygnału wykorzystującą zaawansowane algorytmy, które pozwalają odzyskać to, co zostało utracone, dzięki czemu muzyka brzmi tak, jak powinna.

Adaptacyjna kontrola zakresu dynamiki (Dynamic Range Control)
Adaptacyjna kontrola zakresu dynamiki automatycznie dopasowuje zakres dynamiki dźwięku w odniesieniu do poziomu głośności. Dzięki temu masz pewność, że usłyszysz czyste dialogi i wokale oraz wszystkie efekty specjalne przy komfortowym poziomie głośności. Nie musisz zwiększać głośności, żeby móc wszystko wyraźnie usłyszeć ; od szeptu aż do wielkich eksplozji – wszystko będzie wyraźnie i komfortowo słyszalne przy jednakowym poziomie głośności. Ta funkcja ścisza także głośne reklamy telewizyjne i doskonale sprawdza się podczas cichych, nocnych odsłuchów, kiedy nie chcesz przeszkadzać innym domownikom.

Tryb ECO obniża zużycie energii o 20%
Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Tryb można aktywować z poziomu głównego menu w graficznych interfejsie użytkownika.

Automatyczne wyłączenie urządzenia z możliwością zmiany ustawienia czasu
Funkcja automatycznego wyłączenia zasilania pozwala zaoszczędzić energię dzięki możliwości wyłączenia urządzenia po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

Niskie zużycie energii w trybie czuwania
Yamaha zaprojektowała swoje amplitunery tak, by były przyjazne dla środowiska. Zużycie energii w trybie czuwania, aktywowanym z poziomu pilota zdalnego sterowania, wynosi zaledwie 0,15 W (3 W w trybie HDMI Standby Through, 3 W w trybie Network Standby). .

Dane techniczne

Liczba kanałów 7.2
Znamionowa moc wyjściowa (20Hz-20kHz, 2 kanały)95 W
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)140 / 180 / 210 / 250 W Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał)160 W
Maksymalna moc wyjściowa (1kHz, 1 kanał) (JEITA)160 W
Dekodery audio CINEMA DSP, Compressed Music Enhancer, Głośniki Virtual Presence, Dialogue Lift, SILENT CINEMA, Virtual CINEMA DSP, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx, DTS-HD Master Audio Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Liczba programów DSP 17
Funkcje audio PureDirect, Wielopunktowe YPAO, Adaptive DRC, Initial Volume & Maximum Volume Setting, Bi-amp, Audio Delay, Przetwornik 192kHz/24-bit
Funkcje video HDMI 3D passthrough, HDMI Audio Return Channel, Deep Color/x.v.Color, HDMI upscalling, 24Hz Refresh Rate, Auto Lip-Sync, 4K Pass-through Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
HDMI Wejście / Wyjście6 / 2
Port USB 1
Wejścia USB na przednim panelu1
Wejścia AV na przednim panelu HDMI (MHL support)/USB/Composite
Cyfrowe wejście/wyjście koaksjalne2 / 0
Wejście/Wyjście Komponent Video 2 / 1
PreoutSW
FunkcjeAirPlay, HDMI CEC, Połączenia sieciowe
Cyfrowe wejście/wyjście optyczne2 / 0
Wejście/wyjście Audio Analog 5 / 1
Wejście/Wyjście Kompozytowe Video 5 / 1
Wyjście Słuchawkowe1
TunerAM / FM
Interfejs użytkownika On-screen display, SCENE, Kontrola poprzez aplikację, Kontrola przez przeglądarkę internetową, pilot zdalnego sterowania, wyjście Zone 2 Audio, obsługa stref Zone 2, Wejście/Wyjście remote (IR), wyjście +12V Trigger Kup RX-V673 na www.yamaha-audio.pl
Funkcje zasilaniaAuto Power Down, ECO Mode
Wymiary (Sz x Wys x Gł)435 x 171 x 368 mm
Waga10,5 kg

Dodatkowe informacje:

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 24

Powieksz do pelnego rozmiaru iamaha, iamacha, yamacha, yamaha 
RX V 775, RX-V 775, RXV 775
RX V775, RX-V775, RXV775
RX V-775, RX-V-775, RXV-775
amplituner 7.2, amplituner kina domowego 7.2, kino domowe 7.2, amplituner av 7.2

[ Amplituner kina domowego 7.2 Yamaha RX-V775 ]