znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
Powiększ zdjęcie nr 3

Model AVENTAGE to konstrukcja maksymalizująca jakość dźwięku za pomocą antyrezonansowej technologii A.R.T. Wedge, sztywnej dolnej ramy i symetrycznemu projektowi sekcji wzmacniacza. Ponadto urządzenie wyposażone jest w funkcję AirPlay do bezprzewodowego odtwarzania muzyki, technologie 4k upscaling dla najwyższej jakości wideo, YPAO R.S.C., Dialogue Lift i Dialogue Lift Adjustment, a także 8 wyjść i 2 wejścia HDMI.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Wszystkie urządzenia AVENTAGE cechują się eleganckim i czystym projektem połączonym z wytwornym aluminiowym przednim panelem i jedwabistymi w dotyku regulatorem głośności i pokrętłem wyboru źródeł. Frontowy aluminiowy panel skutecznie chroni czułe obwody przed szumem zewnętrznym i elektronicznym promieniowaniem generowanym przez ściemniacze oświetlenia, światło fluorescencyjne, monitory wideo i wiele innych. To rozwiązanie gwarantuje optymalną wydajność dźwiękową w najszerszym zakresie środowisk instalacyjnych.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
To jeden z wielu szczegółów projektu, który w połączeniu z pozostałymi tworzy wybitny amplituner. Wnętrze urządzenia zostało precyzyjnie rozplanowane i wykonane, dzięki czemu kanały lewy i prawy są fizycznie i elektrycznie izolowane. Naturalnie to maksymalizuje separację kanałów, ale przede wszystkim znacznie poprawia stosunek sygnał/szum, a także pomaga uzyskać szeroką, otwartą scenę dźwiękową.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Wysokiej jakości podzespoły pozwalają uzyskać optymalne parametry dźwiękuRX-A1020 wyposażony jest w zaawansowane funkcje HDMI, wśród których jest 4K Pass-Through dla wyższej jakości obrazu, 3D dla korzystania ze źródeł obrazu 3D oraz ARC (Audio Return Channel) umożliwiające łatwe odtwarzanie dźwięku z telewizora przez amplituner. Urządzenie posiada porty HDMI zgodne ze standardem 3D i A.R.C. - Audio Return Channel. Funkcja A.R.C. umożliwia wysyłanie i odbieranie sygnału z danymi poprzez jeden i ten sam kabel HDMI, dzięki czemu można usłyszeć dźwięk z telewizora bez potrzeby wykorzystywania do tego osobnego kabla optycznego. W zwykłym przeplocie piksele w obszarach gdzie występuje ruch obiektu na scenie są interpolowane w górnych i dolnych zakresach. Powoduje to występowanie schodków w liniach po przekątnej. Adaptacyjny krawędziowy przeplot wykrywa kierunek każdej z linii i optymalnie ustawia interpolację pikseli.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Funkcje SiecioweFunkcje sieciowe tego modelu są bardzo rozbudowane, dzięki czemu z łatwością można stremować muzykę ze swoich zasobów z komputera PC lub Internetu. Można także sterować amplitunerem wykorzystując do tego połączenie z PC i przeglądarkę internetową, słuchać internetowego radia, przeglądać pliki ze zdjęciami itp. Dodatkowo sprzęt ten jest kompatybilny z urządzeniami marki Apple oraz działających pod systemem Android. Fakt ten pozwala między innymi na obsługę wielu zaawansowanych funkcji amplitunera wykorzystując do tego celu iPhona, iPoda lub iPada a także odtwarzać za ich pomocą muzykę lub oglądać filmy.

Amplituner wspiera technologię AirPlay, dzięki której możliwe jest bezprzewodowe streamowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z biblioteki iTunes na komputerach Mac i PC. Sprawia to, że możesz się w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć zbiorem swoich ulubionych piosenek odtwarzanych wprost z Twojego systemu kina domowego. Dodatkowo na swoim TV możesz zobaczyć tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, nazwisko artysty, a także nazwę albumu.

Umieszczony na panelu przednim port USB, zapewnia wygodne podłączenie dla iPhona / iPoda, a także funkcję ładowania podłączonego urządzenia. Ponieważ cyfrowy sygnał z iPhona / iPoda jest przekazywany bezpośrednio do amplitunera AV, zakłócenia są zminimalizowane, a jakość dźwięku jest znacznie lepsza.

HDMI CEC i prostota obsługi

Kolejną korzyścią z portu HDMI jest obecność standardu CEC. Gdy ampltiuner jest podłączony do telewizora kompatybilnego z CEC uruchomi się oraz wyłączy razem z nim. Za pomocą jednego pilota można również sterować głośnością. Niektóre inne urządzenia również współpracują z tym standardem - dla przykładu można w ten sposób obsługiwać odtwarzacz Blu-ray.

Inteligentne Przypisywanie Wzmacniacza

Funkcja Inteligentnego Przypisywania Wzmacniacza automatycznie zarządza kanałami wzmacniacza zgodnie z podłączonymi głośnikami i wybranymi funkcjami. Na przykład w systemi 7.1-kanałowym gdy Zone 2 jest wyłączona wszystkie 7.1 kanały zostaną wykorzystane w głównej strefie. Natomiast gdy Zone 2 jest włączona, to główna strefa będzie posiadała przypisane kanały 5.1. Podobnie rozwiązanie to działa w przypadku CINEMA DSP 3D - dwa głośniki Front Presence będą posiadały wzmocnienie, natomiast dwa tylne głośniki surround nie. Gdy CINEMA DSP 3D będzie wyłączona, to sytuacja będzie odwrotna. Dzięki tej technologii nie musisz się już więcej martwić podłączaniem lub przełączaniem odpowiednich kabli dla konkretnych głośników i funkcji.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Yamaha wykorzystuje zaawansowaną obróbkę sygnału cyfrowego z użyciem autorskich algorytmów, poprawiając brzmienie skompresowanych formatów muzycznych, takich jak MP3 i WMA. Technologia Compressed Music Enhancer wzbogaca i wygładza wysokie, a w szczególności niskie tony, sprawiając, że odtwarzana muzyka ożywa, maksymalnie zbliżając się do jakości oryginału.
Opis ze strony www.yamaha-audio.pl
Cechy charakterystyczne amplitunera RX-A1020

- Zaprojektowane tak, by dostarczać najwyższy poziom wydajności audio
- Technologia antyrezonansowa (A.R.T. Wedge) pomaga zagwarantować, że drgania nie wpłyną na jakość dźwiękuKup RX-A1020 na www.yamaha-audio.pl
- Aluminiowy przedni panel zapewnia korzyści wizualne i dźwiękowe
- 7 kanałów, 1190 W = 170 W x 7 (4 Ω, 1 kHz, 0,9 % THD, 1 kanał)
- 770 W = 110 W x 7 (8 Ω, 20 Hz – 20 kHz, 0,06 % THD, 2 kanały)
- Funkcje sieciowe takie jak AirPlay i aplikacja AV Controller
- 4K Pass-Through i upscaling dla obrazów wysokiej rozdzielczości następnej generacji
- Wysokiej jakości przetwarzanie wideo wraz z precyzyjnym usuwaniem przeplotu
- Gniazdo USB na przednim panelu służące do podłączenia iPoda, iPhona i iPada
- HDMI (8 wejść, w tym jedno z przodu/2 wyjścia) z 3D i Audio Return Channel
- Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. dla automatycznej konfiguracji głośników z wielopunktowym pomiarem i kontrolą odbitych dźwięków
- Funkcje Dialogue Lift i Dialogue Lift Adjustment dla naturalnych dialogów i wokali
- Pilot zdalnego sterowania z możliwością uczenia się i presetami
- Wyjście HDMI Zone B dla strumieniowania audio/wideo do innego pomieszczenia
- Wszechstronna kontrola stref obejmująca włączenie/wyłączenie Zone 2 i trybu Party
- Zaawansowany wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika GUI prezentowany na wyświetlaczu z okładką albumu (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski, chiński i japoński)
- Tryb ECO mode redukujący o 20 proc. zużycie energii

Dane techniczne

Liczba kanałów 7.2
Znamionowa moc wyjściowa (20Hz-20kHz, 2 kanały)110 W
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)135 / 165 / 210 / 280 W Kup RX-A1020 na www.yamaha-audio.pl
Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał)170 W
Maksymalna moc wyjściowa (1kHz, 1 kanał) (JEITA)165 W
Dekodery audio CINEMA DSP, Compressed Music Enhancer, Głośniki Virtual Presence, Dialogue Lift, SILENT CINEMA, Virtual CINEMA DSP, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic IIx, DTS-HD Master AudioKup RX-A1020 na www.yamaha-audio.pl
Liczba programów DSP 17
Funkcje audio Pure Direct, Wielopunktowe YPAO, Adaptive DRC, Initial Volume & Maximum Volume Setting, A.R.T. Wedge, Bi-amp, Audio Delay, Przetwornik 192kHz/24-bit
Funkcje video HDMI 3D passthrough, HDMI Audio Return Channel, Component upconversion, HDMI upscaling (Analog do HDMI / HDMI do HDMI), Deep Color/x.v.Color, 24Hz Refresh Rate, Auto Lip-Sync, 4K Pass-through Kup RX-A1020 na www.yamaha-audio.pl
HDMI Wejście / Wyjście8 / 2
Port USB 1
Wejścia USB na przednim panelu1
Wejścia AV na przednim panelu HDMI / USB / Analog Audio / Optical / Composite / S-video
Cyfrowe wejście/wyjście koaksjalne3 / 0
Wejście / Wyjście Komponent Video 4 / 1
Preout7.2
FunkcjeAirPlay, HDMI CEC
Wejście HDMI na przednim panelu1
Cyfrowe wejście/wyjście optyczne4 / 1
Wejście/wyjście Audio Analog 10 / 1
Wejście/Wyjście Kompozytowe Video 4 / 1
Wyjście Słuchawkowe1
TunerAM / FM
Interfejs użytkownika On-screen display (GUI), SCENE PLUS, Kontrola poprzez aplikację, Kontrola poprzez przeglądarkę internetową, Pilot zdalnego sterowania, Kontrola Strefowa, RS 232Kup RX-A1020 na www.yamaha-audio.pl
Wyjście Zone 2 Audio Preout
Wyjście +12V Trigger1
Obsługa stref Zone 2
Remote (IR) Wejście/Wyjście1 / 1
Funkcje zasilaniaAuto Power Down, ECO Mode
Wymiary (Sz x Wys x Gł)435 x 182 x 432 mm
Waga15,1 kg

Pobierz prospekt produktu >>>

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru iamaha, iamacha, yamacha, yamaha 
RX A 1020, RX-A 1020, RXA 1020
RX A1020, RX-A1020, RXA1020
RX A-1020, RX-A-1020, RXA-1020

[ Amplituner kina domowego 7.2 Yamaha RX-A1020 ]