znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2
[ Yamaha RX-V779 MusicCast tytanowy ]
Powiększ zdjęcie nr 3
Powiększ zdjęcie nr 4
Powiększ zdjęcie nr 5
Powiększ zdjęcie nr 6
Zapytaj o dostepnosc produktu

7.2-kanałowy, sieciowy amplituner AV Yamaha RX-V779 jest flagową konstrukcją z nowej serii RX-V79. W tym najbardziej zaawansowanym modelu projektanci połączyli wszystko to, co dla wymagających fanów kina domowego jest najważniejsze – najwyższą jakość dźwięku i obrazu, bogactwo funkcji, w tym łączność bezprzewodową, a także eleganckie wzornictwo. Potwierdzeniem audiofilskich aspiracji modelu jest wbudowane wejście Phono, które umożliwia podłączenie do amplitunera gramofonu. RX-V779 jest również wyposażony w technologię MusicCast, dzięki czemu może stać się sercem domowego systemu bezprzewodowej muzyki.

Pełna kompatybilność amplitunera z systemem MusicCast (Prezentacja pdf)

Do całego bogactwa funkcji, które znamy już z mniej zaawansowanych modeli, RX-V779 dodaje jeszcze wyższą moc, sięgającą aż 160 W/kanał, a także jeszcze bardziej rozbudowaną wersję układu YPAO R.S.C. W swoim najbardziej rozbudowanym wydaniu elektronika analizująca akustykę pokoju odsłuchowego bierze pod uwagę również wyniki pomiaru kąta odbicia dźwięku. Ponadto RX-V779 jako jedyna konstrukcja z najnowszej serii RX-V79 może pochwalić się dwoma wyjściami HDMI, z których każde kompatybilne jest z HDCP 2.2.

Cechy charakterystyczne amplitunera RX-V779

- 7-kanałowy dźwięk przestrzenny
- 95 W na kanał (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0,06% THD, 2 kanały)
- 160 W na kanał (4 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał)
- 160 W na kanał (8 Ω, 1 kHz, 10% THD, 1 kanał)
- Aluminiowy panel przedni zwiększa sztywność konstrukcji
- Wbudowane Wi-Fi i kompatybilność Wireless Direct
- Bluetooth do bezprzewodowego strumieniowania muzyki i Compressed Music Enhancer dla Bluetooth
- AirPlay, muzyczne serwisy strumieniowe i aplikacja AV Controller
- Odtwarzanie DSD 2,8 MHz/5,6 MHx, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity, Apple Lossless 96 kHz/24 bity
- Odtwarzania bez pauz (gapless playback) eliminuje przerwy słyszane w ciągłych nagraniach, np. koncertach
- Przepustowość 4K 60p 4:4:4, HDMI (6 wej./1 wyj.) z HDCP2.2 (3 wej./2 wyj.), 3D i kanałem zwrotnym audio
- Wejście HDMI na przednim panelu, cyfrowe gniazdo USB na przednim panelu do podłączenia iPoda i iPhona
- Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. (z kontrolą dźwięku odbitego) dla automatycznej konfiguracji głośników
- YPAO Volume zapewnia naturalne brzmienie nawet przy niskim poziomie głośności
- Virtual Surround Back Speaker do odtwarzania 7.1-kanałowego materiału przez 5.1-kanałowy system
- Extra Bass wzbogaca mocny basowy dźwięk także w przypadku niewielkich głośników
- Zaawansowany graficzny interfejs użytkownika (angielski, chiński, francuski, hiszpański, japoński, niemiecki, rosyjski, włoski)
- Obsługa dźwięku wielostrefowego (strefa 2)
- Wejście Phono do podłączenia gramofonu
- Tryb ECO redukujący zużycie energii o 20%
Kompatybilność Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki

RX-V779 wyposażony jest w funkcjonalność Bluetooth, która pozwala cieszyć się możliwością bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń. Yamaha Compressed Music Enhancer teraz zoptymalizowany jest pod kątem transmisji Bluetooth, aby zapewnić, że twoja muzyka będzie miała żywą, naturalną jakość dźwięku, nawet podczas bezprzewodowego odtwarzania. Wyjątkową funkcją jest również zastosowanie technologii Bluetooth Output: jako komponent rodziny MusicCast amplituner może nie tylko odbierać, ale i wysyłać muzykę do innych urządzeń za pomocą Bluetooth.

Pełna kompatybilność 4K Ultra HD z 4K60p, HDCP2.2

RX-V779 wspiera w pełni najnowsze standardy HDMI. Dzięki przepustowości wideo 4K przy szybkości 60 klatek/s możesz cieszyć się wideo HD z 4K bez pogorszenia jakości obrazu. Urządzenie jest ponadto zgodne ze standardem ochrony praw autorskich HDCP2.2, wymaganym przy transmisji wideo 4K.

HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio

3D oznacza, że amplituner obsługuje sygnał z materiałem 3D. Funkcja kanału zwrotnego audio umożliwia przesyłanie i odbieranie danych za pomocą jednego kabla HDMI. Dzięki tej funkcji możesz słuchać ścieżki dźwiękowej z telewizora przy wykorzystaniu pojedynczego przewodu HDMI, bez konieczności stosowania dodatkowego kabla optycznego.

Wbudowane Wi-Fi i kompatybilność Wireless Direct

Wbudowane Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z domowym routerem, znacząco upraszczając połączenia systemu i zapewniając dostęp do sieciowego audio oraz muzycznych serwisów strumieniujących. Jeżeli router Wi-Fi jest niedostępny, unikatowa funkcja Wireless Direct nie tylko pozwala bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu za pośrednictwem funkcji Music Play w aplikacji AV Controller oraz technologii AirPlay (iOS), lecz także sterować amplitunerem wykorzystując aplikację AV Controller.

Funkcje sieciowe

Prezentowany amplituner AV wyróżnia się różnorodnością funkcji sieciowych, które zapewniają dostęp do większej liczby źródeł, a także poszerzają zakres działania. RX-V779 można podłączyć do domowej sieci lub internetu, aby słuchać radia internetowego, Spotify® lub muzyki zgromadzonej na dysku NAS lub w komputerze PC. Bezpłatna aplikacja AV Controller (do pobrania z iTunes App Store lub Google play) pozwala sterować różnymi funkcjami przy wykorzystaniu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów/tabletów z Androidem.

Aplikacja AV Controller zapewnia łatwe i praktyczne sterowanie

RX-V779 pozwala korzystać z dostępnej w iTunes App Store i Google play aplikacji AV Controller i sterować poziomem głośności, włączać/wyłączać urządzenie, wybierać źródło i tryby DSP, a także kontrolować inne funkcje z poziomu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. Ponadto można wybrać jeden z 23 języków i spersonalizować interfejs poprzez ukrycie nieużywanych ikon i nadanie nowych nazw funkcjom. Dostępna jest również wersja na tablety.

Regulowane parametry DSP zapewniają łatwość i dokładność ustawień

Amplituner RX-V779 wyposażony jest w różne programy dźwięku, które korzystają z autorskiej technologii DSP. Dzięki nim z łatwością można w pokoju odsłuchowym tworzyć pola dźwięku, np. rzeczywistą atmosferę sal kinowych lub sal koncertowych i cieszyć się naturalnym, stereoskopowym polem dźwięku. Teraz możesz skorzystać z aplikacji AV Controller, aby dopasować parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby: podstawowy i zaawansowany.

AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki do amplitunera AV

RX-V779 obsługuje technologię AirPlay, pozwalającą na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. Dzięki temu możnesz w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim systemie kina domowego. Dodatkowo wykorzystując wyświetlacz ekranowy amplitunera AV możesz zobaczyć tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, nazwisko artysty, a także okładkę albumu*.
*Niektóre modele nie obsługują wyświetlania okładki albumu.

Strumieniuj miliony utworów dzięki Spotify Connect

Dzięki zainstalowanej w twoim smartfonie aplikacji Spotify*, zyskujesz natychmiastowy dostęp do milionów utworów. Teraz za pośrednictwem Spotify Connect możesz przesyłać je do swojego systemu Yamaha. Wystarczy nacisnąć przycisk "Play", aby rozpocząć strumieniowanie muzyki. Co więcej, kiedy odsłuchujesz muzykę ze smartfona będąc poza domem i wchodzisz z powrotem do środka, piosenka natychmiast zostaje przesłana amplitunera AV - niczym za sprawą magicznej różdżki możesz cieszyć się nieprzerwaną muzyką. Ponadto możesz stworzyć własną listę odtwarzania i odbierać połączenie telefoniczne podczas słuchania nagrań.
* Wymagana jest aplikacja oraz aktywne konto premium. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spotify.com. Informacje o możliwości skorzystania z 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej na systemie kina domowego Yamahy znajdują się na stronie internetowej http://spotify.com/yamaha

Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda i iPhona na przednim panelu

Port USB znajdujący się na przednim panelu zapewnia wygodne podłączenie dla iPoda/iPhona, a także pozwala ładować podłączone urządzenia. Ponieważ cyfrowy sygnał z iPoda/iPhona trafia bezpośrednio do amplitunera AV, wszelkie zakłócenia są minimalizowane, a jakość dźwięku ulega znacznej poprawie. Co więcej, do sterowania funkcjami odtwarzania iPoda/iPhona można wykorzystać pilota zdalnego sterowania amplitunera.

Obsługa licznych kodeków i formatów audio

Yamaha RX-V779 kompatybilna jest z wieloma formatami audio, takimi jak: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie obsługuje także kodeki dźwięku wysokiej rozdzielczości, m.in. DSD/AIFF/FLAC/WAV/Apple Lossless. Dzięki temu możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku różnych kodeków audio wysokiej rozdzielczości z USB i materiałów sieciowych.

Odtwarzanie bez pauz (gapless) pozwala słuchać muzyki bez irytujących przerw*

Na wielu albumach koncertowych i z muzyką klasyczną nie ma przerw pomiędzy utworami. Odtwarzanie bez pauz (gapless) gwarantuje, że pomiędzy kolejnymi plikami muzycznymi nie pojawią się przerwy, co pozwala cieszyć się słuchaniem bez irytujących zakłóceń.
*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

Koncepcja całkowitej czystości dla najwyższej jakości dźwięku

Koncepcja całkowitej czystości (Total Purity Concept), którą Yamaha kultywuje już od wielu lat, obejmuje technologię wzmocnienia high drive, wysokiej czystości układ przedwzmacniacza, technologię antywibracyjną i niezależne czyste zasilanie. Wszystkie modele zgodne z tą koncepcją mają w pełni dyskretny wzmacniacz mocy, który pomaga minimalizować zniekształcenia i wykorzystują niezależne czyste zasilanie chroniące obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego. Antywibracyjne radiatory zostały zaprojektowane tak, by powstrzymywać drgania od tranzystorów i ciśnienia dźwięku, a szum dodatkowo eliminuje specjalny projekt zasilania dla przetworników C/A. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach amplitunery AV zaprojektowano z naciskiem na uzyskanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.

Dyskretna konfiguracja wzmacniacza zapewnia wysoką jakość dźwięku

Amplituner AV RX-V779 został zaprojektowany tak, aby zawsze dostarczać dźwięk o niesamowicie wysokiej czystości. Służy do tego wzmacniacz z elementami dyskretnymi i obwód low jitter PLL, który również w istotny sposób wpływa na doświadczenie wyjątkowego dźwięku.

AV Setup Guide ułatwia obsługę systemu

AV Setup Guide jest aplikacją, która ułatwia skonfigurowanie amplitunera i wspomaga użytkownika przy łączeniu amplitunera AV z urządzeniami źródłowymi. Aplikacja prowadzi przez różne ustawienia, takie jak podłączenie kolumn głośnikowych, telewizora i złączy urządzenia źródłowego oraz przypisania wzmacniacza mocy. Ilustracja systemu oraz zdjęcia aktualnego amplitunera AV pomagają zrozumieć, jak należy przeprowadzić połączenia pomiędzy urządzeniami, aby przyspieszyć proces konfiguracji. Aplikacja dostępna jest w wielu językach i została przygotowana na tablety z iOS lub Android.

Zaawansowany wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika GUI prezentowany na wyświetlaczu

Najnowszy graficzny interfejs użytkownika (Graphical User Interface – GUI) Yamahy ma wysokiej rozdzielczości wyświetlacza z przejrzystym i łatwym w użyciu menu, a także pasek stanu pokazujący źródło wejściowe, poziom głośności, tryb DSP i format audio. GUI dostępne jest z ośmioma wersjami językowymi: angielską, chińską, francuską, hiszpańską, japońską, niemiecką, rosyjską oraz włoską i może być wyświetlane nad obrazami zwykłymi oraz 3D.

SCENE do odtwarzania po naciśnięciu jednego przycisku

Naciśnięcie przycisku SCENE włącza zasilanie amplitunera AV i aktywuje wejście źródłowe oraz tryb DSP. Możesz wstępnie zaprogramować przyciski dla różnych źródeł. W tym celu wybierz żądane źródło i tryb DSP, następnie przytrzymaj wciśnięty przycisk SCENE przez dłużej niż trzy sekundy.

HDMI CEC dla łatwej obsługi

Kolejną korzyścią HDMI jest funkcjonalność CEC. Kiedy urządzenie zostanie podłączone do telewizora kompatybilnego z CEC, włączy się i wyłączy razem z telewizorem, a ty będziesz mógł używać pilota do telewizora do kontrolowania głośności. CEC dostarcza także zaawansowaną funkcjonalność z innymi komponentami. Na przykład pilota zdalnego sterowania do amplitunera może posłużyć do kontrolowania funkcji odtwarzania takich jak: przeskakiwanie do następnej/poprzedniej ścieżki i zatrzymywanie.
* Wszystkie podłączone urządzenia muszą być kompatybilne z HDMI CEC. Nie wszystkie kompatybilne z CEC odtwarzacze i telewizory będą działały.

Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) z wielopunktowym pomiarem

YPAO-R.S.C. (kontrola dźwięku odbitego) analizuje akustykę pokoju i charakterystykę poszczególnych głośników, a następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie. Wykorzystana technologia kontroli dźwięku odbitego wykrywa fale dźwiękowe odbijające się od mebli oraz ścian i odpowiednio je koryguje. Ponadto w odniesieniu do odbitych dźwięków system reguluje ustawienia CINEMA DSP oraz DSP Effect Normalization.

YPAO Volume zapewnia naturalny dźwięk nawet przy niskim poziomie głośności

Ludzkie uszy mają mniejszą czułość w przypadku wysokich i niskich częstotliwości, szczególnie podczas cichego odsłuchu. YPAO Volume wykorzystuje korekcję loudness EQ, aby automatycznie dopasowywać do zmiany głośności poziom niskich i wysokich częstotliwości. W oparciu o wyniki pomiaru YPAO, korekcja EQ dopasowywana jest indywidualnie do wykorzystywanego zestawu audio i warunków akustycznych.

HD Audio z CINEMA DSP 3D i Virtual Presence Speaker

CINEMA DSP 3D zapewnia szerokie, wysokie i detaliczne pole dźwięku. Dekodowanie formatu HD Audio pozwala odtwarzać zbiory muzyczne wysokiej jakości, a funkcja Virtual Presence Speaker dostarcza trójwymiarowy dźwięk bez korzystania z fizycznych głośników lektora.

Virtual Presence Speaker i Virtual Surround Back Speaker

Funkcja Virtual Presence Speaker pozwala wykorzystać głośniki centralny i efektowe do stworzenia wirtualnych głośników presence. Dzięki temu można cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z Cinema DSP 3D nawet w przypadku ograniczonych możliwości w rozstawieniu głośników. Ponadto RX-V779 obsługuje także funkcję Virtual Surround Back Speaker i nawet bez użycia tylnych głośników efektowych można cieszyć się bardziej naturalnym dźwiękiem docierającym zza słuchacza.

Virtual CINEMA FRONT zapewnia wirtualny 7-kanałowy dźwięk przestrzenny z wysoką jakością i rozdzielczością

Nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zainstalowania głośników efektowych z tyłu miejsca odsłuchowego, Virtual Cinema DSP wyłącznie za pomocą dwóch przednich kolumn głośnikowych reprodukuje niezwykle realistycznie wirtualne pole 7-kanałowego dźwięku przestrzennego. Virtual Cinema Front pozwala ustawić dwa głośniki efektowe i centralny przed słuchaczem, jednocześnie zapewniając wirtualny 7-kanałowy dźwięk przestrzenny w jeszcze wyższej jakości i rozdzielczości oraz doskonałą lokalizację wirtualnego dźwięku z tyłu. Dołączenie dwóch dodatkowych przednich głośników presence zapewnia trójwymiarowe pole dźwięku, które zwiększa odczucie wysokości i głębokości oraz pionowego ruchu dźwięku. Dzięki temu użytkownik zyskuje większą elastyczność podczas rozstawiania głośników w pokoju i jednocześnie może cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym.

Extra Bass zapewnia bogactwo niskich tonów, nawet przy niewielkich głośnikach

Ekskluzywna, autorska technologia poprawy zakresu niskotonowego dostarcza bogatszy bas przy jednoczesnym zachowaniu dobrego obrazu dźwiękowego i równowagi, także w przypadku kompaktowych głośników przednich. Jeżeli wykorzystywany jest subwoofer, Extra Bass poprawia ilość wszystkich niskich tonów dostarczanych przez system nagłośnieniowy, nie tylko przednie kolumny, wzmacniając bas z subwoofera. Dzięki temu mógł cieszyć się dźwiękiem muzyki i filmów, który cechuje się niezwykłą siłą.

Compressed Music Enhancer

Kiedy muzyka jest kodowana do cyfrowo skompresowanego formatu, takiego jak MP3, pogorszeniu ulega charakterystyka częstotliwościowa. Compressed Music Enhancer Yamahy wykorzystuje zaawansowaną cyfrową obróbkę sygnału stosując jedyne w swoim rodzaju algorytmy w celu odzyskania tego, co zostało utracone. Dzięki temu muzyka zawsze brzmi tak, jak powinna.

Subwoofer Trim poprawia obraz dźwiękowy

Kontrola Subwoofer Trim poprawia niskie tony poprzez ograniczenie pokrywania się z głośnikami przednimi. To zapewnia czystą, bardziej zogniskowaną scenę dźwiękową przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezbłędnej odpowiedzi częstotliwości. Kiedy w tradycyjnym systemie dochodzi do nałożenia się częstotliwości z subwoofera, całe brzmienie jest niejako wypychane w kierunku subwoofera. Funkcja Subwoofer Trim pozwala uniknąć takiej sytuacji poprzez wyraźne odseparowanie niskich tonów subwoofera, a tym samym ustabilizowanie przedniej sceny przy jednoczesnym dostarczaniu właściwie zbalansowanego basu.

Inteligentne przypisywanie wzmacniacza

Funkcja Inteligentnego przypisywania wzmacniacza automatycznie przypisuje kanały wzmacniacza do poszczególnych kolumn głośnikowych, w zależności od tego, które funkcje zostały wybrane. Na przykład w systemie 7.1-kanałowym, gdy strefa 2 jest wyłączona, wszystkie kanały 7.1 zostaną wykorzystane w głównej strefie. Jeśli strefa 2 jest włączona, sygnał przeznaczony do dwóch tylnych głośników surround zostanie przesłany bezpośrednio do dwóch kolumn w strefie 2, a główna strefa otrzyma sygnał 5.1. Układ działa podobnie po włączeniu CINEMA DSP 3D. Wtedy zasilane są dwa przednie głośniki presence, dwa tylne głośniki efektowe już nie. Przy wyłączonym trybie CINEMA DSP 3D sytuacja jest odwrotna. Dzięki inteligentnemu przypisywaniu wzmacniaczy nie ma potrzeby przełączania kabli z tyłu amplitunera – w ten sposób Yamaha po raz kolejny uczyniła życie prostszym.

Tryb ECO obniża zużycie energii o 20%*

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.
* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Możliwość zmiany czasu automatyczne wyłączenia zasilania

Funkcja automatycznego wyłączenia pozwala oszczędzać energię poprzez ustawienie czasu wyłączenia po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

Dodatkowe informacje:

Karta produktu (pdf) Pobierz plik pdf
Porównanie nowych modeli serii RX-Vx79 (pdf) Pobierz plik pdf
Prezentacja systemu MultiCast (pdf) Pobierz plik pdf
Artykuł o MusicCast w magazynie Audio (pdf) Pobierz plik pdf
Instrukcja konfiguracji systemu MusicCast (pdf) Pobierz plik pdf
Warunki gwarancji Yamaha (pdf) Pobierz plik pdf

UWAGA: w polu opisowym zamówienia umieść wybrany kolor amplitunera

Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru iamaha, jamaha, yamaha, iamacha, jamacha, yamacha
RXV 779 ,RX-V 779 , RX V 779 
RXV779 ,RX-V779 , RX V779 
RXV-779 ,RX-V-779 , RX V-779 
musik kast airplay bluetooth wifi  
MusicCast , Music Cast , Music-Cast Musickast music-kast music kast musik cast musikcast musik-cast

[ Amplituner kina domowego 7.1 Yamaha RX-V779 MusicCast czarny ]