znajdz produkt
Komentarze i oceny [19]  
MUSICCAST MULTIROOMKOMPONENTY KINA DOMOWEGOKOMPONENTY STEREOKOLUMNY GŁOŚNIKOWESYSTEMY SURROUND & STEREOSYSTEMY MINI / MICROSŁUCHAWKI, AKCESORIAPRODUKTY ARCHIWALNE
startMusicCastKOMPONENTYKOMPONENTYKOLUMNYSYSTEMYSYSTEMYSŁUCHAWKI,PRODUKTYkontakt
START                  KONTAKT
 
   
 

CENNIK PRODUKTY ARCHIWALNE

Powiększ zdjęcie nr 2

Kompaktowy i w stylu „slim” – zgrabny wygląd systemu
RX-S600 ma zaledwie 111 mm wysokości i 320 mm głębokości. Dzięki temu bezproblemowo wpasowuje się w wąskie szafki telewizyjne, bez ryzyka wystawanie poza ich obręb. To ułatwia rozstawienie systemu w niemal dowolnym miejscu.

Koncepcja całkowitej czystości dla najwyższej jakości dźwięku
Koncepcja całkowitej czystości, którą Yamaha kultywuje już od wielu lat, obejmuje technologię wzmocnienia high drive, przedwzmocnienie wysokiej czystości, technologię antywibracyjną i niezależne czyste zasilanie. Wszystkie modele mają w pełni dyskretny wzmacniacz mocy, który pomaga minimalizować zniekształcenia. Ponadto wykorzystują one niezależne czyste zasilanie, co chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego. Antywibracyjne radiatory zostały zaprojektowane tak, by powstrzymywać drgania od tranzystorów i ciśnienia dźwięku. Niezależne zasilanie dla przetworników C/A zostało opracowane tak, by dodatkowo eliminować szum. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach amplitunery AV zostały stworzone z naciskiem na uzyskanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.

Doskonały dźwięk i wiele zaawansowanych funkcji w kompaktowej obudowie
RX-S600 zapewnia najwyższą jakość dźwięku w swojej klasie, co zawdzięcza ulepszonemu uziemieniu i projektowi zasilania, a także starannie wyselekcjonowanym i specjalnie opracowanym podzespołom, takim jak transformator i radiator. Wyposażony jest w dyskretny wzmacniacz analogowy, układ low jitter PLL i zapewnia wysoką moc wyjściową. Innymi topowe rozwiązania obejmują aluminiowy panel przedni i wysokiej jakości, duże śrubowe terminale głośnikowe.

Liczne kodeki dźwięku i obsługa formatów
Prezentowany amplituner AV kompatybilny jest z wieloma formatami audio, takimi jak Dolby True HD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie jest również kompatybilne z plikami FLAC/WAV 192 kHz. Można cieszyć się wyśmienitą jakością dźwięku z płyt Blu-ray i innego rodzaju źródeł wysokiej rozdzielczości.

4K pass-through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości następnej generacji
Amplituner AV daje dostęp do zaawansowanych funkcji HDMI, w tym 4K pass-through. 4K oznacza czterokrotność rozdzielczości 1080p. Chociaż 4K na razie jest niedostępne, to ekrany 4K i źródła z pewnością staną się popularne w przyszłości. Ten amplituner AV obsługuje dane 4K przesyłane ze źródła do ekranu, zapewniając czystość obrazu znacznie przekraczającą obecne standardy. HDMI z 3D i kanałem zwrotnym audio
3D oznacza, że amplituner może odbierać sygnał z danymi 3D. Kanał zwrotny audio pozwala wysyłać i odbierać sygnał z danymi za pomocą jednego kabla HDMI, dzięki czemu można usłyszeć dźwięk z telewizora bez potrzeby wykorzystywania do tego celu oddzielnego kabla optycznego.

Funkcje sieciowe
Prezentowany amplituner AV wyróżnia się różnorodnością funkcji sieciowych, które zapewniają dostęp do większej liczby źródeł, a także poszerzają zakres działania. Amplituner można podłączyć do komputera PC i słuchać internetowych rozgłośni radiowych, a także sterować całym systemem poprzez przeglądarkę. Aplikacja AV Controller (można pobrać ją z iTunes App Store lub Google play) pozwala na sterowanie różnymi funkcjami przy wykorzystaniu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów/tabletów z Androidem.

Aplikacja AV Controller zapewnia łatwe i praktyczne sterowanie
Amplituner AV pozwala korzystać z aplikacji AV Controller, dostępnej w iTunes App Store i Google play, i sterować poziomem głośności, włączać/wyłączać urządzenie, wybierać źródło i tryby DSP, a także kontrolować inne funkcje z poziomu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. Ponadto można wybrać jeden z 23 języków i spersonalizować interfejs poprzez ukrycie nieużywanych ikon i nadanie nowych nazw funkcjom. Dostępna jest również wersja na tablety.

AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki do amplitunera AV
Amplituner obsługuje technologię AirPlay pozwalającą na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z biblioteki iTunes na komputerach Mac i PC. Dzięki temu możesz w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w twoim systemie kina domowego. Dodatkowo wykorzystując wyświetlacz ekranowy amplitunera AV możesz zobaczyć tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, nazwisko artysty, a także okładkę albumu.

Przesyłaj miliony utworów dzięki Spotify Connect (wkrótce)
Instalując aplikację Spotify na swoim smartfonie, zyskujesz natychmiastowy dostęp do milionów utworów. I teraz możesz przesyłać te utwory do twojego systemu Yamahy za pomocą Spotify Connect. Po prostu naciśnij przycisk play, aby rozpocząć strumieniowanie muzyki. Co więcej, kiedy słuchasz muzyki ze smartfonu będąc poza domem, po wejściu do wnętrza piosenka natychmiast zostaje przesłana do twojego AVR – niczym magia, możesz cieszyć się nieprzerwaną muzyką. Możesz także spersonalizować listę odtwarzania i odbierać rozmowy telefoniczne podczas odsłuchu utworów. *Wymagana jest aplikacja Spotify i konto premium. Po więcej szczegółów odwiedź stronę spotify.com. Wypróbuj bezpłatnie przez 30 dni Spotify Premium i korzystaj z niego w domowym systemie rozrywkowym Yamahy. http://spotify.com/yamaha *Dostępność serwisu Spotify zależy od regionu.

Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda, iPhona i iPada na przednim panelu.
Port USB znajdujący się na przednim panelu zapewnia wygodne połączenie dla iPoda/iPhona/iPada, a także pozwala ładować podłączone urządzenia. Ponieważ cyfrowy sygnał z iPoda/iPhona/iPada trafia bezpośrednio do amplitunera AV, wszelkie zakłócenia są minimalizowane, a jakość dźwięku ulega znacznej poprawie. Co więcej, do sterowania funkcjami odtwarzania iPoda/iPhona/iPada można wykorzystać pilot zdalnego sterowania amplitunera.

MHL (Mobile High-Definition Link) – obsługa wysokiej jakości wideo i audio
MHL zapewnia łatwe, bezpośrednie połączenie pomiędzy prezentowanym amplitunerem AV i kompatybilnymi telefonami komórkowymi. Dzięki temu z telefonu można odtwarzać materiał wideo aż do 1080p i dźwięk wielokanałowy. Ponadto amplituner doładowuje podłączony telefon, zaś pilot zdalnego sterowania umożliwia rozpoczynanie i zatrzymywanie odtwarzania, a także kontrolowanie innych podstawowych operacji.

Optymalizacja dźwięku YPAO
YPAO w kilka minut analizuje akustykę pokoju i następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie. To niemal tak, jakby zatrudnić specjalistę do skalibrowania twojego systemu.

SCENE – uruchom cały system po naciśnięciu jednego przycisku
Naciskając przycisk SCENE włączasz amplituner AV i wybierasz źródło wejściowe oraz tryb DSP. Możesz przeprogramować przyciski dla różnych źródeł. W tym celu wybierz źródło i tryb DSP, a następnie przez dłużej niż 3 sekundy przytrzymaj wciśnięty przycisk SCENE.

HDMI CEC dla łatwej obsługi
Kolejną korzyścią z HDMI jest dostępność funkcjonalności CEC. Kiedy urządzenie jest połączone z telewizorem kompatybilnym z CEC, włączy się i wyłączy równocześnie z telewizorem, a ponadto można wykorzystać pilot od telewizora do kontrolowania poziomu głośności. CEC zapewnia także zaawansowaną funkcjonalność z innymi urządzeniami. Przykładowo pilot zdalnego sterowania amplitunera pozwala kontrolować włączanie i zatrzymywanie odtwarzania oraz przewijanie.

Wybór wejścia w trybie HDMI Standby Through
Jeśli amplituner AV jest w trybie HDMI Standby Through źródło wejściowe (odtwarzacz płyt Blu-ray, konsola do gier, itd.) widoczne na ekranie można zmienić za pomocą pilota zdalnego sterowania. Nie ma konieczności włączania amplitunera AV, żeby przełączyć źródła.

Podłączenie dla adaptera Wi-Fi YWA-10
Prezentowany amplituner wyposażony jest w gniazdko zasilania umożliwiające podłączenie adaptera YWA-10 (opcjonalne akcesorium). Dzięki adapterowi poprzez router można bezprzewodowo przesyłać muzykę z urządzeń sieciowych takich jak PC lub NAS.

Podłączenie dla bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11
Prezentowany amplituner wyposażony jest w gniazdko zasilania umożliwiające podłączenie bezprzewodowego adaptera Bluetooth YBA-11 (opcjonalne akcesorium). Dzięki niemu możesz przesyłać bezprzewodowo muzykę ze smartfonów oraz tabletów lub PC wyposażonych w technologię Bluetooth, wszystko bez konieczności łączenia się z siecią Wi-Fi.

HD Audio z CINEMA DSP 3D i Virtual Presence Speaker
CINEMA DSP 3D zapewnia szerokie, wysokie i bogate pole dźwięku. Dekodowanie formatu HD Audio pozwala odtwarzać zbiory muzyczne wysokiej jakości. Funkcja Virtual Presence Speaker dostarcza trójwymiarowy dźwięk bez korzystania z fizycznych głośników lektora.

Subwoofer Trim poprawia obrazowanie dźwięku
Kontrola Subwoofer Trim wzmacnia niskie częstotliwości poprzez unikanie nakładania się z materiałem wyjściowym z przednich kolumn. W rezultacie uzyskuje się przejrzystą i bardziej kontrastową scenę muzyczną przy jednoczesnym zagwarantowaniu gładkiej odpowiedzi częstotliwościowej. Kiedy w tradycyjnym systemie częstotliwości subwoofera nakładają się, dźwięk jest „wypychany” w stronę subwoofera. Subwoofer Trim ogranicza ten efekt poprzez separowanie częstotliwości subwoofera, stabilizując w ten sposób przednią scenę przy jednoczesnym zagwarantowaniu dobrze zbalansowanego basu.

Compressed Music Enhancer
Przy kodowaniu muzyki do skompresowanego formatu cyfrowego, takiego jak MP3, obcięte zostaje pasmo przenoszenia. Yamaha stosuje zaawansowaną obróbkę sygnału cyfrowego wykorzystującą doborowe algorytmy służące do odzyskania tego, co zostało utracone. Dzięki temu muzyka zawsze brzmi tak, jak powinna.

Adaptive DRC (Dynamic Range Control)
Funkcja Adaptive DRC automatycznie reguluje zakres dynamiki dźwięku odpowiednio do ustawionego poziomu głośności. Dzięki temu możesz mieć pewność, że usłyszysz wyraziste dialogi i wokale oraz wszystkie efekty dźwiękowe przy komfortowym poziomie głośności. Nie ma potrzeby zwiększania poziomu głośności podczas odsłuchu – wszystko, począwszy od szeptu aż do głośnych eksplozji, będzie wyraźnie i komfortowo słyszalne. Ponadto funkcja ta automatycznie ścisza głośne reklamy i idealnie sprawdza się podczas cichego odsłuchu i w nocy, kiedy nie chcesz zakłócać spokoju innym osobom.

Tryb ECO obniża zużycie energii o 20 proc.
Nowy tryb Yamahy ECO Mode redukuje zużycie energii o ok. 20 proc. w porównaniu do zużycia energii, gdy ten tryb jest nieaktywny. Można wybrać go z poziomu GUI.

Funkcja Auto Power Down
Auto Power Down umożliwia automatyczne wyłączenie urządzenia po 2, 4, 8 lub 12 godzinach. Yamaha tworzy swoje produkty tak, by były przyjazne środowisku naturalnemu. Nowe amplitunery zużywają zaledwie 0,1 W w trybie czuwania IR (1 W w trybie HDMI Standby Through i 2 W w trybie Network Standby).

Dane techniczne

Liczba kanałów 5.1
Znamionowa moc wyjściowa (20Hz-20kHz, 2 kanały)60 W (6 ohms, 0.09% THD)
Moc dynamiczna na kanał (8/6/4/2 ohm)90 / 110 / 140 / 160 WKup RX-V475 na www.yamaha-audio.pl
Znamionowa moc wyjściowa (1 kHz, 1 kanał)95 W (6 ohms, 0.9% THD)
Maksymalna moc wyjściowa (1kHz, 1 kanał) (JEITA)125 W (6 ohms, 10% THD)
Dekodery audio CINEMA DSP, Compressed Music Enhancer, Głośniki Virtual Presence, SILENT CINEMA, Virtual CINEMA DSP, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master AudioKup RX-V475 na www.yamaha-audio.pl
Liczba programów DSP 17
Funkcje audio Wielopunktowe YPAO, Initial Volume & Maximum Volume Setting, Audio Delay, Adaptive DRC, Przetwornik 192kHz/24-bit
Funkcje video HDMI 3D passthrough, 24Hz Refresh Rate, 4K Pass-through, HDMI Audio Return Channel, Deep Color/x.v.Color, Auto Lip-Sync, Kup RX-V475 na www.yamaha-audio.pl
HDMI Wejście / Wyjście5 / 1
Port USB 1
Cyfrowe wejście/wyjście koaksjalne2 / 0
Wejście/Wyjście Komponent Video 2 / 1
PreoutSW
Cyfrowe wejście/wyjście optyczne2 / 0
Wejście/wyjście Audio Analog 4 / 1
Wejście/Wyjście Kompozytowe Video 4 / 1
Wyjście Słuchawkowe1
Dodatkowe funkcjeAir Play, HDMI CEC, połączenia sieciowe
TunerAM / FM
Interfejs użytkownikaOn-screen display, SCENE, Kontrola poprzez aplikację, Pilot zdalnego sterowania, Kup RX-V375 na www.yamaha-audio.pl
Funkcje zasilaniaECO Mode, Auto Power Down
Wymiary (Sz x Wys x Gł)435 x 111 x 320 mm
Waga7,8 kg

Dodatkowe informacje:


Okres gwarancji produktu w miesiacach: 36

Powieksz do pelnego rozmiaru jamaha jamacha iamaha iamacha jamaszka 
RX-S 600, RXS 600, RX S 600
RX-S600, RXS600, RX S600
RX-S-600, RXS-600, RX S-600
amplituner kina domowego 5.1, kino domowe 5.1 amplituner av 5.1 amplituner 5.1
MusicCast , Music Cast , Music-Cast Musickast music-kast music kast musik cast musikcast musik-cast

[ Amplituner kina domowego 5.1 Yamaha RX-S600 ]